Logo
Instant Beauty – Natychmiastowe rozwiązania Instant Beauty – Natychmiastowe rozwiązania
08.04.2024

Instant Beauty – Natychmiastowe rozwiązania

Contact person

Instant Beauty – Natychmiastowe rozwiązania

Monika Gruszecka

Monika Gruszecka

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

+48 22 418 40 13E-mail LinkedIn

Dostawy gotowych posiłków, płatności elektroniczne, sztuczna inteligencja... W naszym zdigitalizowanym świecie, konsumenci oczekują, że ich oczekiwania zostaną natychmiast spełnione. Uroda nie jest wyjątkiem od tej reguły!

Co kryje się za trendem Instant Beauty? Zapotrzebowanie na produkty dające natychmiastowe rezultaty: rozświetlona cera, perfekcyjne wykończenie, efekt wygładzenia, zmatowienia przed zrobieniem idealnego zdjęcia!

 

Top claim – czas & szybkość!

"Czas & szybkość!" to jedne z najważniejszych claimów wśród oczekiwań konsumentów w Europie.* Widoczne, namacalne i szybkie efekty to ogromna szansa dla marek kosmetycznych, ale jednocześnie wyzwanie. Brzmi jak misja dla naszego IMPAG Lab! Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie natychmiastowych efektów w pielęgnacji skóry.

  • Konsumenci natychmiast dostrzegają zastosowanie odpowiednich pigmentów czy surowców z efektem soft-focus. Szczególnie w produktach do makijażu, pudrach, podkładach z wypełniaczami maskującymi, korektorach i wielu innych. Wyzwaniem są nowoczesne, naturalne kosmetyki kolorowe o wysokiej wydajności!

  • Sferyczne dodatki teksturyzujące umożliwiają natychmiastowe zmatowienie błyszczącej się skóry, a także szybkie wchłanianie po nałożeniu. Takie zastosowanie jest szczególnie pożądane w przypadku pielęgnacji męskiej lub skóry tłustej.

  • Dzięki cząsteczkom wiążącym wodę (np. polisacharydy, kwas hialuronowy) lub substancjom filmotwórczym możliwe jest osiągnięcie szybkich efektów w nawilżeniu skóry. Gdy skóra jest bardziej nawilżona i jędrna, nawet drobne linie i zmarszczki wydają się mniej widoczne.

  • Innowacyjne składniki aktywne mogą działać mechanicznie, dając poczucie "napięcia" skóry. Inną możliwością jest wykorzystanie pewnych cząsteczek, które następnie "wypełniają" skórę od wewnątrz.

  • Drobinki ścierające również zapewniają natychmiastowe wygładzenie, mechanicznie usuwając martwe komórki naskórka.

  • Chłodzące lub rozgrzewające składniki aktywne są też często używane w pielęgnacji całorocznej, np. w kosmetykach do stóp i okładach na ciało.

  • Podobne możliwości istnieją w przypadku substancji zapachowych. Olejki zapachowe odgrywają ważną rolę w wyborze kosmetyków przez konsumentów. Pozytywne lub negatywne postrzeganie zapachu następuje natychmiast podczas testowania.

Marki kosmetyczne chętnie łączą zarówno natychmiastowe, jak i długotrwałe działanie. Do osiągnięcia zauważalnego efektu na skórze potrzeba więcej czasu. Skóra potrzebuje pełnego cyklu regeneracji, aby uzyskać poprawę.

IMPAG podjął to wyzwanie i prezentuje interesujące rozwiązania w nowym koncepcie Instant Beauty.

Zainspiruj się nowymi formulacjami z naszego Laboratorium Aplikacyjnego!

 

Wyślij nam wiadomość e-mail

 

*Źródło: Mintel GNPD Database, 2023.

Możesz być także zainteresowany

30.11.2023

Oil Inclusive – kolejna inspiracja z laboratorium IMPAG

Nie wszystkie olejki są takie same. Co należy przez to rozumieć w świecie kosmetyków? Jakie są ich rodzaje i jak osiągnąć wysoką wydajność i piękny wygląd skóry?

30.03.2023

Beauty in the Flow

Zaskakujące właściwości sensoryczne i pieszczotliwe tekstury: nasze laboratorium technologii aplikacji opracowało gotowe rozwiązania dla szerokiej gamy potrzeb, formatów i zastosowań.

09.12.2022

Guochao

Przedstawiamy najnowsze "Trendy, tekstury i zabiegi" wokół tematu "Guochao", który opisuje rosnącą popularność lokalnych chińskich marek.