Logo
Oil Inclusive – kolejna inspiracja z laboratorium IMPAG Oil Inclusive – kolejna inspiracja z laboratorium IMPAG
Written by Team Personal Care
30.11.2023

Oil Inclusive – kolejna inspiracja z laboratorium IMPAG

Contact person

Oil Inclusive – kolejna inspiracja z laboratorium IMPAG

Agata Tyszkowska

Head of Business Unit Personal Care

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

+48 22 418 40 13E-mail LinkedIn

Nie wszystkie olejki są takie same. Co należy przez to rozumieć w świecie kosmetyków? Jakie są ich rodzaje i jak osiągnąć wysoką wydajność i piękny wygląd skóry? Odpowiedzi i ekscytujące formuły z naszego laboratorium można znaleźć w naszej nowej koncepcji technicznej: Oil inclusive - Nowe sposoby pielęgnacji, usuwania, spłukiwania i ochrony.

Różnorodność produktów na rynku rośnie

W ostatnich latach kosmetyki na bazie olejków zyskały ogromną popularność, zarówno w obszarze produktów bez spłukiwania, jak i do spłukiwania: 

  • Prawie żadna seria produktów do pielęgnacji skóry nie może obejść się bez luksusowego olejku do twarzy lub ciała. 
  • Odżywcze olejki do włosów i skóry głowy stały się ważnym segmentem w sektorze pielęgnacji włosów. Ich zadaniem jest odżywienie i wygładzenie włosów lub ukojenie skóry głowy. 
  • Coraz częściej do oczyszczania stosuje się również olejki pod prysznic, szampony olejowe i olejki do mycia twarzy. Łączą one silną moc oczyszczania w celu usunięcia sebum, brudu lub makijażu z efektem nawilżenia bez wysuszania skóry.

 

Szczególne wyzwania techniczne związane z preparatami na bazie oleju

Ciężkie produkty olejowe należą już do przeszłości. Stworzenie lekkiej, łatwej do rozprowadzenia i przypominającej silikon konsystencji na skórze i włosach jest często wyzwaniem dla nowych formuł na bazie olejów. I to z teksturami, które są jak najbardziej wolne od silikonów i pochodnych PEG.

 

Inspiracja z IMPAG Labor: Oil-inclusive … all-inclusive!

Nasze laboratorium technologii zastosowań uruchomiło projekt Oil Inclusive. Tutaj wszystko kręci się wokół szerokiej gamy olejów. Skupiamy się na różnorodnych opcjach pracy z olejami roślinnymi, estrami, emolientami i wieloma innymi. 

Rezultat: trzy nowe formuły wolne od silikonów i pochodnych PEG. 

Skupiono się na następujących wyzwaniach technicznych: 

  • Zmywalność i siła czyszcząca olejów.
  • Czas działania i właściwości absorpcyjne.
  • Rozpuszczalność organicznych filtrów przeciwsłonecznych.
  • Włączanie rozpuszczalnych w oleju składników aktywnych.

 

Skontaktuj się z nami

Możesz być także zainteresowany

09.12.2022

Guochao

Przedstawiamy najnowsze "Trendy, tekstury i zabiegi" wokół tematu "Guochao", który opisuje rosnącą popularność lokalnych chińskich marek.

30.03.2023

Beauty in the Flow

Zaskakujące właściwości sensoryczne i pieszczotliwe tekstury: nasze laboratorium technologii aplikacji opracowało gotowe rozwiązania dla szerokiej gamy potrzeb, formatów i zastosowań.

14.03.2022

Feeling Beauty

Innowacja niekoniecznie musi wiązać się z nową technologią, ale także z przyjemnością doświadczania produktu. W tej koncepcji nasz IMPAG LAB prezentuje tekstury z ekscytującą haptyką.