Logo
Modular Beauty Modular Beauty
Written by Team Personal Care
18.11.2021

Modular Beauty

Modularne piękno: stwórz więcej ze swojego preparatu!

Modułowość jest niezwykle ważna w branży kosmetycznej i środków higieny osobistej.

Może ona prowadzić do skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek i usprawnienia procesów wewnętrznych. Modułowe formuły mogą być również rozpoznawalną cechą marki.

Koncepcja Modular Beauty została zainspirowana szczególnym rodzajem modułowości, a mianowicie adaptacją podstawowych formuł w oparciu o konkretne potrzeby i oczekiwania klientów.

Modular Beauty pokazuje, jak w kilku krokach można dostosować trzy innowacyjne formuły podstawowe do różnych potrzeb klientów.

 

Adaptacja innowacyjnych formuł podstawowych

Te potrzeby klientów są zorientowane na obecny trend pozytywności i "szczęśliwych kosmetyków". Szczególnie inspirujące są cztery grupy docelowe: GEN Z, GEN Y, młode rodziny i mężczyźni.

Według badania przeprowadzonego przez Euromonitor, dla 51% respondentów piękno jest synonimem "zdrowego wyglądu", a następnie "dobrego samopoczucia" i "pewności siebie". Nic więc dziwnego, że współczesnych konsumentów przyciągają "szczęśliwe produkty kosmetyczne", które poprawiają ich samopoczucie emocjonalne, a tym samym mają pozytywny wpływ na strukturę i wygląd skóry. 

Przemysł kosmetyczny stoi zatem przed wyzwaniem zaspokojenia tej potrzeby modułowości i pozytywności oraz reagowania na nią w sposób zorientowany na grupę docelową.

 

IMPAG LAB Solutions!

Dzięki Modular Beauty stworzyliśmy dla Ciebie koncepcję, dzięki której możesz wykorzystać obecny trend "Happy Beauty" i opracować odpowiednie produkty pielęgnacyjne dostosowane do grupy docelowej.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.
 

Wyślij nam e-mail