Logo
Disconnect from Water Consumption Disconnect from Water Consumption
Written by Team Personal Care
28.09.2020

Disconnect from Water Consumption

Woda - cenny zasób

Czysta woda była i pozostaje cennym zasobem. Obecnie 748 milionów ludzi nie ma dostępu do wody pitnej. 

Globalne zużycie wody jest sześciokrotnie wyższe niż 100 lat temu. I nadal będzie rosnąć: Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska i zmieniające się potrzeby rynkowe spowodowane przeludnieniem zwiększą zapotrzebowanie na wodę w wielu różnych obszarach. 

Ostrożne korzystanie z wody stanie się zatem coraz ważniejsze w naszym codziennym życiu. Wielu konsumentów coraz bardziej koncentruje się na świadomym i oszczędnym korzystaniu z wody, a także domaga się nowoczesnych rozwiązań od marek i producentów.

 

"Piękno bez wody" zyskuje na popularności

Woda jest jednym z najczęściej stosowanych składników w formułach kosmetycznych: Jako rozpuszczalnik lub niedrogi wypełniacz, ale bez żadnego rzeczywistego wpływu na skórę, wodę, wymienioną jako "aqua", można znaleźć na prawie wszystkich popularnych produktach kosmetycznych. Jednak woda jest nie tylko zawarta w samym produkcie, ale jest również wymagana do produkcji i, w zależności od zastosowania, do aplikacji produktu. 

Obserwacje rynku pokazują, że wielu producentów i marek zmniejsza zużycie wody poprzez produkcję większej ilości koncentratów. Z jednej strony koncentraty wymagają mniej wody w składzie, a z drugiej strony koncentraty są szczególnie ekonomiczne, dlatego nawet bardzo małe ilości są wystarczające do aplikacji. 

Obecnie stałe produkty kosmetyczne można znaleźć praktycznie we wszystkich obszarach kosmetyki. Czy to w oczyszczaniu i pielęgnacji skóry, czy nawet w pielęgnacji włosów i zębów.

 

Disconnect from Water Consumption

Według firmy Mintel, do 2025 r. kosmetyki w formie stałej, niezawierające wody lub o niskiej zawartości wody będą jednym z kluczowych tematów w branży kosmetycznej, a świadome zużycie wody będzie jeszcze ważniejszą kwestią dla branży kosmetycznej i higieny osobistej w przyszłości. 

W naszej koncepcji przedstawiamy spostrzeżenia konsumentów i różne przykłady z rynku, a także nasze własne formuły stworzone dla Ciebie.

 

Rozwiązania z laboratorium aplikacyjnego IMPAG

Aby zainspirować naszych klientów, nasze laboratorium technologii aplikacji opracowało formuły, które oszczędzają zasoby wodne na różne sposoby. Oczywiście uwzględniono również inne aktualne trendy, takie jak brak siarczanów, łagodne środki powierzchniowo czynne i wysoki udział składników pochodzenia naturalnego (NOC). 

Stworzone dla Ciebie:

  • 6 formuł! dla branży higieny osobistej 
  • 4 formuły! dla branży opieki domowej

 

Skontaktuj się z nami

Chętnie przedstawimy tę koncepcję osobiście lub za pośrednictwem wideokonferencji. 
 

Poproś o spotkanie