Logo
Disconnect from Plastics Disconnect from Plastics
Written by Team Personal Care
06.04.2020

Disconnect from Plastics

Publiczne postrzeganie i odrzucanie odpadów z tworzyw sztucznych w oceanach, rzekach i przyrodzie stało się w ostatnich latach znacznie bardziej wyraźne. Pochodzenie odpadów z tworzyw sztucznych w przyrodzie jest bardzo zróżnicowane i nie można go przede wszystkim przypisać kosmetykom. Niemniej jednak są one nadal bardzo obserwowane. 

Wieloaspektowe wyzwanie

Stałe cząstki mikroplastiku w postaci ciał złuszczających zostały już dawno zdyskredytowane. Dodatkową przeszkodą jest zastąpienie płynnego plastiku w produktach kosmetycznych. To właśnie temu wyzwaniu stawili czoła nasi eksperci i wykorzystali holistyczne podejście, aby stworzyć rozwiązania, które można zobaczyć, a przede wszystkim poczuć!

 

 

Odkryj nasze alternatywy! 

Laboratorium aplikacyjne Grupy IMPAG opracowało formuły specjalnie dla każdej części naszej koncepcji "Separating plastics".

  • REOLOGIA: zastąpienie syntetycznych polimerów
  • TEKSTURA: naturalna alternatywa dla PMMA i nylonu-12
  • ZERO ODPADÓW: mniej opakowań dzięki solidnym formom
  • EKOLIZACJA: odnawialne i biodegradowalne materiały ścierne

 

Czy wzbudziliśmy twoje zainteresowanie?

Chętnie przedstawimy tę koncepcję osobiście lub za pośrednictwem wideokonferencji. 
 

Skontaktuj się z nami