Logo

Food

Potrzebujesz podstawowych surowców spożywczych? A może szukasz inspiracji lub doradztwa technologicznego? Chcesz podążać za trendami i stosować wysoce funkcjonalne i prozdrowotne dodatki spożywcze? Poszukujesz innowacyjnych rozwiązań z serii „czysta etykieta”? Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a nasi technolodzy dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Polska wprowadza Nutri-Score – nutriscore-optimiser

IMPAG wspiera w optymalizacji wartości odżywczej Twoich produktów

Jesteśmy tu, aby wspierać Cię w optymalizacji wartości odżywczej nowych produktów lub przy przeformułowaniu już istniejących za pomocą naszych rozwiązań. Skorzystaj z naszego kalkulatora Nutri-Score lub skonsultuj się bezpośrednio z osobą kontaktową w naszym zespole Nutrition & Health.

Aby skorzystać z kalkulatora Nutri-Score kliknij w link poniżej:

nutriscore-optimiser

IMPAG nutriscore

Nutri-Score

Nutri-Score to dobrowolne oznakowanie z przodu opakowania, które pokazuje, jak zrównoważony jest produkt pod względem składników odżywczych, w skali od 

A (=zrównoważony) do E (=niezrównoważony). Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii (FSVO) w Szwajcarii opowiada się za jego stosowaniem od 2019 roku. 

Formuła użyta do obliczenia wyniku została naukowo potwierdzona i umożliwia dokonywanie porównań między podobnymi produktami spożywczymi. Międzynarodowa Organizacja Zdrowia WHO Europe uznała system Nutri-Score za jeden z ważnych elementów strategii walki z chorobami dietozależnymi, który pomaga konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących wartości odżywczej ich zakupów. Nutri-Score został pozytywnie zaopiniowany przez istotne organizacje i instytucje w Polsce i w Europie: Polskie Towarzystwo Dietetyki, Instytut Matki i Dziecka, Federacja Konsumentów w Polsce, Europejska Organizacja Konsumencka.