Logo

Oil Inclusive – Kolejna inspiracja z laboratorium IMPAG

Nie wszystkie oleje są takie same. Co należy przez to rozumieć w świecie kosmetyków? Jakie są ich rodzaje i jak osiągnąć wysoką wydajność i piękny wygląd skóry? Odpowiedzi i interesujące formulacje z naszego laboratorium można znaleźć w nowym koncepcie: Oil inclusive - Nowe sposoby pielęgnacji, oczyszczania, spłukiwania i ochrony.


Coraz większa różnorodność produktów na rynku

W ostatnich latach kosmetyki na bazie olejów zyskały ogromną popularność, zarówno w segmencie produktów bez spłukiwania, jak i do spłukiwania:

  • Prawie żadna linia kosmetyków do pielęgnacji skóry nie może obejść się bez luksusowego olejku do twarzy lub ciała.
  • W sektorze pielęgnacji włosów odżywcze olejki do włosów i skóry głowy stanowią obecnie ważny segment. Ich zadaniem jest odżywienie i wygładzenie włosów lub ukojenie skóry głowy.
  • W sektorze oczyszczania pojawia się również coraz więcej olejków pod prysznic, szamponów olejowych i olejków do mycia twarzy. Łączą one silną moc oczyszczania z sebum, brudu lub makijażu, jednoczenie nawilżają skórę, bez jej wysuszania.


Rozwiązania formulacyjne dla kosmetyków na bazie oleju

Ciężkie produkty olejowe należą już do przeszłości. Stworzenie lekkiej, łatwej do rozprowadzenia i przypominającej silikon konsystencji na skórze i włosach jest często wyzwaniem dla nowych formulacji na bazie oleju. Szczególnie, w przypadku uzyskania odpowiedniej tekstury, które powinna być też wolna od silikonów i pochodnych PEG.


Inspiracja z laboratorium IMPAG: Oil-inclusive ... all-inclusive!

Nasze Laboratorium Aplikacyjne opracowało projekt Oil Inclusive. Polega on na wykorzystaniu szerokiej gamy dostępnych olejów. Główny jego cel to różne sposoby pracy z olejami roślinnymi, estrami, emolientami i nie tylko.

Rezultat: trzy nowe formulacje wolne od silikonów i pochodnych PEG.

Głównymi wyzwaniami były następujące kwestie techniczne:

  • Łatwość zmywania i siła oczyszczająca olejów.
  • Czas działania i skuteczność wchłaniania.
  • Rozpuszczalność organicznych filtrów przeciwsłonecznych.
  • Wprowadzenie rozpuszczalnych w oleju składników aktywnych.


Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej inspiracji!  Doradzimy Ci... all-inclusive 😉