Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

Pharma
ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Polska

Polecamy

Pharma


08.12.2016

Laktoferyna i Apolaktoferyna najwyższej jakości

Laktoferyna jest enzymem z grupy transferaz występującym w organizmach ssaków. Jej podstawową funkcją jest wiązanie i transport żelaza. Dzięki temu wykazuje właściwości przeciwbakteryjne – „wyłapuje” wolne żelazo czyniąc je niedostępnym dla patogenów, co ogranicza ich rozwój.

Oprócz tego laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe (poprzez wpływ na ich DNA i RNA), przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, antyoksydacyjne i immunomodulacyjne (wspomaga proces fagocytozy – wychwytywania patogenów i ciał obcych przez makrofagi). Wspomaga także rozwój korzystnej mikroflory. Podsumowując – jest istotnym stymulatorem odporności i mobilizuje organizm do zwalczania infekcji.

Laktoferynę pozyskuje się z mleka krowiego. Znajduje ona zastosowanie w preparatach podawanych przy infekcjach górnych odcinków układu oddechowego, kroplach do oczu, immonostymulatorach, produktach na trądzik i problemy skórne, środkach do pielęgnacji jamy ustnej.

Usuwanie lipopolisacharydów (LPS)
LPS to występujące na powierzchni bakterii endotoksyny o działaniu prozapalnym. Laktoferyna ma zdolność do wiązania się z patogenem poprzez LPS, dzięki czemu uszkadza komórkę i blokuje działanie LPS. Pozyskiwana laktoferyna jest częściowo związana z LPS obecnymi w mleku, co utrudnia późniejsze wiązanie LPS pochodzącego od patogenów. Lipopolisacharydy te mogą być usunięte z laktoferyny, co wyraźnie podnosi jej aktywność przeciwbakteryjną.

Usuwanie żelaza - Apolaktoferyna
Laktoferyna występuje w pewnym stopniu wysycona żelazem. Podobnie jak LPS, żelazo również może być z niej usunięte. Jest to opatentowany proces, w wyniku którego powstaje Apolaktoferyna. Jej powinowactwo do żelaza wzrasta tak silnie, że jest w stanie pozyskiwać je z komórek bakterii przy jednoczesnym ich uśmiercaniu. Dodatkowo, usunięcie żelaza zmienia strukturę cząsteczki białka, w wyniku czego wyeksponowany zostaje peptyd o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych.

Apolaktoferyna to najwyższa możliwa jakość, o kilkukrotnie wyższej skuteczności niż standardowe laktoferyny. Obrazują to wyniki badań, w których porównywana jest zdolność tych enzymów do inhibicji bakterii - Helicobacter pylori i Escherichia Coli.

Firma IMPAG oferuje pełen wachlarz jakości:

  • o różnej zawartości białka i laktoferyny,
  • suszone rozpyłowo i liofilizowane,
  • poddawane usuwaniu LPS,
  • Apolaktoferynę – pozbawiona LPS i żelaza.
Wstecz
Laktoferyna i Apolaktoferyna

NEWS