Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Poland

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


16.01.2019

Wielofunkcyjne modyfikatory sensoryczne i dodatki tworzące unikalne tekstury kosmetyków

Dynamicznie rozwijający się rynek kosmetyczny stawia przed producentami coraz większe wyzwania. Konsumenci oczekują od kosmetyków już nie tylko skuteczności i natychmiastowego działania, lecz także innowacyjnej tekstury zapewniającej szereg korzyści aplikacyjnych.

Do niedawna profil sensoryczny kosmetyku był uważany za aspekt uzupełniający, zarezerwowany wyłącznie dla produktów wysokiej klasy i marek luksusowych. Obecnie sukces kosmetyku uzależniony jest w dużej mierze od odczuć, które konsument jest w stanie ocenić za pomocą zmysłów i które zapadną w jego pamięci już po pierwszej aplikacji. Innowacyjne formy podania i funkcjonalność  kosmetyku, zapewniająca widoczny efekt bezpośrednio po zastosowaniu, odgrywają równie istotną rolę w dopasowaniu produktu do indywidualnych potrzeb konsumentów.

Nasz partner, firma Sunjin Beauty & Science, specjalizuje się w produkcji surowców modyfikujących odczucia sensoryczne oraz dodatków pozwalających na tworzenie unikalnych tekstur formulacji kosmetycznych. W portfolio producenta znajdują się m.in. naturalne mikrosfery krzemionkowe, mikrosfery PMMA oraz uretanowe, jak również emulgatory zapewniające innowacyjny efekt „kropli wody” na skórze. Ponadto firma Sunjin Beauty & Science oferuje szeroką gamę mineralnych filtrów przeciwsłonecznych bazujących na  dwutlenku tytanu i tlenku cynku, zarówno w postaci proszku jak i dyspersji.

Wykorzystując produkty firmy Sunjin Beauty & Science jesteśmy w stanie wyjść poza sferę tradycyjnej pielęgnacji  i zaoferować konsumentom produkty o interesującej teksturze, łatwej aplikacji i przyjemnych odczuciach sensorycznych,  jednocześnie zapewniając efekt optycznej korekcji niedoskonałości skóry.


Sunsil i Sunsil-Oleo
Zastosowanie produktów z serii Sunsil  i Sunsil Oleo pozwala na opracowywanie receptur o wyjątkowej sensoryce i właściwościach aplikacyjnych. 

Produkty Sunsil to zgodne z Ecocert/Cosmos porowate mikrosfery krzemionkowe, zapewniające miękkie i jedwabiste odczucia na skórze oraz transparentne, pudrowe wykończenie. 

Decydując który z produktów z serii Sunsil będzie odpowiedni do danej aplikacji należy zwrócić uwagę na wielkość cząsteczek, która determinuje właściwości surowca. 

Sunsil-20 polecany jest szczególnie jako dodatek do kosmetyków do pielęgnacji ciała. Zapewnia łatwą i przyjemną aplikację, minimalizuje efekt rolowania na skórze oraz redukuje tłustość i kleistość warstw okluzyjnych.

Seria Sunsil-Oleo to naturalne mikrosfery krzemionkowe, których powierzchnia została zmodyfikowana alkoholem cetylowym, dzięki czemu uzyskujemy lipofilowy charakter surowca. Hydrofobowe powierzchnie mikrosfer zapewniają selektywną i szybką absorpcję sebum, bez efektu odwadniania skóry. Modyfikacja powierzchniowa natomiast daje efekt jedwabistego i gładkiego uczucia na skórze. Dzięki zgodności z Ecocert i Cosmos, produkty serii Sunsil-Oleo mogą być stosowane w kosmetykach naturalnych oraz stanowią ciekawą alternatywę dla PMMA o podobnej charakterystyce.

Efekt „Soft Focus”

Uzyskanie efektu „soft focus” czyli inaczej optycznego rozmycia jest możliwe poprzez dodatek do kosmetyków odpowiednio dobranych wypełniaczy funkcjonalnych. Kontrast pomiędzy światłem a cieniem, który uwydatnia często nawet bardzo drobne zmarszczki i niedoskonałości skóry, może być znacznie zniwelowany poprzez zjawisko jakim jest odbicie rozproszone. Cząsteczki wypełniaczy o budowie sferycznej mają zdolność odbijania padającego światła we wszystkich kierunkach w różnym stopniu, zapewniając tym samym efekt miękkiego, naturalnego wykończenia, optycznego wypełnienia zmarszczek i wygładzenia skóry.

SH-219 to surowiec, który dzięki zgodności z wymogami Cosmos/ Ecocert, łączy w sobie efektywność działania i naturalność. Jest to dwutlenek tytanu o średnim rozmiarze cząstek 12 nm, zamknięty w porowatych mikrosferach krzemionkowych o wielkości od 2 do 7 μm. SH-219 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem załamania światła 1.8, dzięki czemu efekt soft focus jest 4 do 5 razy większy niż w przypadku konwencjonalnych sfer krzemionkowych. Ponadto, mikrosfery te zapewniają łatwość rozprowadzanie i jedwabiste odczucia na skórze.

SH-219 polecany jest do stosowania w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, produktach do pielęgnacji okolic oczu, bazach pod makijaż oraz pomadkach do ust.

Kontrola sebum
Błyszcząca cera i rozszerzone pory skóry to najczęstsze problemy jakie pojawiają się w związku z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dzięki odpowiedniej i skutecznej pielęgnacji cery tłustej, możliwe jest zredukowanie błyszczenia skóry i zmniejszenie widoczności porów.

Doskonale w tym zakresie sprawdzają się produkty oparte na polimetakrylanie metylu - seria SunPMMA. Produkty SunPMMA-P oraz SunPMMA-COCO130 to porowate mikrosfery, które dzięki strukturze swojej powierzchni szybko i selektywnie absorbują nadmiar sebum zapewniając długotrwałe, przyjemne i matowe wykończenie bez nadmiernego wysuszenia skóry. Z kolei produkt SunPMMA-X dzięki hemisferycznej budowie cząstek charakteryzuje się doskonałą przyczepnością oraz jest lepiej kompresowalny, dzięki czemu idealnie sprawdza się w produktach prasowanych. Pozwala na uzyskanie doskonałych właściwości aplikacyjnych, lekkiego, pudrowego wykończenia i efektywnie matuje skórę. Surowiec ten polecany jest do stosowania w kosmetykach pielęgnacyjnych jak i kolorowych w szczególności dedykowanych cerze tłustej i mieszanej.

„Waterdrop”

Chcąc wyróżnić produkt na rynku interesującą teksturą oraz przyjemnym odświeżającym odczuciem na skórze, firma Sunjin Beauty & Science opracowała emulgatory idealnie nadające się do produktów  nawilżających, tworzące innowacyjny efekt „waterdrop” czyli efekt „kropli wody”. W produktach WaterDropSil (emulgator W/Si), Ecodropgel (emulgator W/O) oraz SJ-300 (emulgator O/W) faza wodna jest zamykana i stabilizowana w makromicelach a następnie uwalniana podczas aplikacji w formie mikrokropelek. Pojawiające się w trakcie rozprowadzania kosmetyku na skórze kropelki wody dają natychmiastowe uczucie nawilżenia oraz świeżości. Składniki te umożliwiają zabawę teksturą i tworzenie innowacyjnych formulacji kremów do twarzy, serum, kremów BB, podkładów a nawet kosmetyków słonecznych.

Rozświetlenie skóry

Promienna, pełna blasku skóra stanowi oznakę młodości, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Do uzyskania takiego efekt w produktach do pielęgnacji skóry, firma Sunjin Beauty & Science oferuje serię rozświetlających dodatków, które dają natychmiastowy efekt poprawy jej wyglądu. Produkty z serii JH to pigmenty miki i dwutlenku tytanu, pokryte kulistymi mikrosferami PMMA, które zmniejszają błyszczenie się pigmentów perłowych i nadają skórze bardziej naturalny, promienny wygląd. Posiadają zdolność rozpraszania światła i redukują kąt jego odbicia, maskując tym samym niedoskonałości skóry, zapewniając jej naturalny blask.

W zależności od rodzaju produktu możemy uzyskać następujące efekty:

  • JH-Gold – luksusowe wykończenie i rozświetlenie skóry
  • JH-Red – blask i zdrowy wygląd skóry
  • JH-Green – wyrównanie kolorytu i maskowanie zaczerwienienia skóry
  • JH-Blue – redukcja żółtego odcienia skóry, efekt wybielający

Seria JH znajduje zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i okolic oczu, podkładach oraz pudrach płynnych jak również kosmetykach słonecznych.

Sunsil Seria

NEWS

23.11.2020

BEAUTYCARE 2020

Kolejne wydanie naszego magazynu Beautycare jest już dostępne, a w nim:

Czytaj więcej
27.09.2020

PROJEKT BEAUTY UNPLUGGED: OD TRENDU DO PRODUKTU

PROJEKT BEAUTY UNPLUGGED: OD TRENDU DO PRODUKTU

Dedykowany producentom i konsumentom Clean Beauty

Czytaj więcej
08.09.2020

NASZ PARTNER FRIMA TRI-K OTRZYMAŁA ZŁOTY MEDAL ECOVADIS

TRI-K OTRZYMAŁA ZŁOTY MEDAL ECOVADIS

Grupa Galaxy, której częścią jest firma TRI-K, specjalizująca się w naturalnych…

Czytaj więcej
11.08.2020

Lista produktowa Nutrition and Health 2020 / 2021

Lista produktowa

Opis Firmy i lista produktowa Nutrition and Health

Czytaj więcej
06.07.2020

Wyjątkowy powód do świętowania

15 lat temu firma IMPAG Chemicals Poland została oficjalnie zarejestrowana jako…

Czytaj więcej
06.07.2020

TARGI IN-COSMETICS ZOSTAŁY PRZEŁOŻONE NA 2021

Targi in-cosmetics 2020 zostały przełożone.

Targi in-cosmetics zostały przełożone na przyszły rok. Nowy termin to 5-7…

Czytaj więcej
24.06.2020

Tekstura oraz odczucie na skórze

Tekstura oraz odczucie na skórze

to co sprawia, że jesteśmy lojalni wobec kosmetyków

Czytaj więcej
22.06.2020

RHEOLOGY: Właściwości aplikacyjne kosmetyku w rękach formulatora

Właściwości aplikacyjne kosmetyku w rękach formulatora

Właściwości reologiczne kosmetyków wpływają na postrzeganie produktu przez…

Czytaj więcej
10.06.2020

Zero Waste: Trend branży kosmetycznej

Trend branży kosmetycznej

Marki kosmetyczne i producenci stoją przed wyzwaniem, aby reagować na stale…

Czytaj więcej
29.05.2020

EKSFOLIACJA – Dla świeżej i promiennej skóry

Czy również szukają Państwo naturalnej alternatywy dla peelingów na bazie…

Czytaj więcej
27.05.2020

Naturalna pielęgnacja skóry w domu

Czas pandemii to czas, który w większości spędzamy w domu. Warto zatem zadbać o…

Czytaj więcej
12.05.2020

BEAUTY UNPLUGGED – DWIE NOWE BROSZURY

Mikroplastik kategorie

Czy również chcieliby Państwo produkować kosmetyki wolne od plastiku oraz zgodne…

Czytaj więcej
16.04.2020

Nowy koncept: Beauty unplugged – Disconnect from Plastics

Zachęcamy do obejrzenia filmu wprowadzającego!   

Czytaj więcej
27.02.2020

GLUKONIAN CHLORHEKSYDYNY 20%

chlorheksidinedigluconate

MOŻE BYĆ STOSOWANY RÓWNIEŻ JAKO ŚRODEK BIOBÓJCZY

Czytaj więcej
17.09.2019

Beautycare 2019

Najnowsze wydanie Beautycare jest już dostępne, a w nim:

Czytaj więcej