Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Poland

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


16.01.2019

Wielofunkcyjne modyfikatory sensoryczne i dodatki tworzące unikalne tekstury kosmetyków

Dynamicznie rozwijający się rynek kosmetyczny stawia przed producentami coraz większe wyzwania. Konsumenci oczekują od kosmetyków już nie tylko skuteczności i natychmiastowego działania, lecz także innowacyjnej tekstury zapewniającej szereg korzyści aplikacyjnych.

Do niedawna profil sensoryczny kosmetyku był uważany za aspekt uzupełniający, zarezerwowany wyłącznie dla produktów wysokiej klasy i marek luksusowych. Obecnie sukces kosmetyku uzależniony jest w dużej mierze od odczuć, które konsument jest w stanie ocenić za pomocą zmysłów i które zapadną w jego pamięci już po pierwszej aplikacji. Innowacyjne formy podania i funkcjonalność  kosmetyku, zapewniająca widoczny efekt bezpośrednio po zastosowaniu, odgrywają równie istotną rolę w dopasowaniu produktu do indywidualnych potrzeb konsumentów.

Nasz partner, firma Sunjin Beauty & Science, specjalizuje się w produkcji surowców modyfikujących odczucia sensoryczne oraz dodatków pozwalających na tworzenie unikalnych tekstur formulacji kosmetycznych. W portfolio producenta znajdują się m.in. naturalne mikrosfery krzemionkowe, mikrosfery PMMA oraz uretanowe, jak również emulgatory zapewniające innowacyjny efekt „kropli wody” na skórze. Ponadto firma Sunjin Beauty & Science oferuje szeroką gamę mineralnych filtrów przeciwsłonecznych bazujących na  dwutlenku tytanu i tlenku cynku, zarówno w postaci proszku jak i dyspersji.

Wykorzystując produkty firmy Sunjin Beauty & Science jesteśmy w stanie wyjść poza sferę tradycyjnej pielęgnacji  i zaoferować konsumentom produkty o interesującej teksturze, łatwej aplikacji i przyjemnych odczuciach sensorycznych,  jednocześnie zapewniając efekt optycznej korekcji niedoskonałości skóry.


Sunsil i Sunsil-Oleo
Zastosowanie produktów z serii Sunsil  i Sunsil Oleo pozwala na opracowywanie receptur o wyjątkowej sensoryce i właściwościach aplikacyjnych. 

Produkty Sunsil to zgodne z Ecocert/Cosmos porowate mikrosfery krzemionkowe, zapewniające miękkie i jedwabiste odczucia na skórze oraz transparentne, pudrowe wykończenie. 

Decydując który z produktów z serii Sunsil będzie odpowiedni do danej aplikacji należy zwrócić uwagę na wielkość cząsteczek, która determinuje właściwości surowca. 

Sunsil-20 polecany jest szczególnie jako dodatek do kosmetyków do pielęgnacji ciała. Zapewnia łatwą i przyjemną aplikację, minimalizuje efekt rolowania na skórze oraz redukuje tłustość i kleistość warstw okluzyjnych.

Seria Sunsil-Oleo to naturalne mikrosfery krzemionkowe, których powierzchnia została zmodyfikowana alkoholem cetylowym, dzięki czemu uzyskujemy lipofilowy charakter surowca. Hydrofobowe powierzchnie mikrosfer zapewniają selektywną i szybką absorpcję sebum, bez efektu odwadniania skóry. Modyfikacja powierzchniowa natomiast daje efekt jedwabistego i gładkiego uczucia na skórze. Dzięki zgodności z Ecocert i Cosmos, produkty serii Sunsil-Oleo mogą być stosowane w kosmetykach naturalnych oraz stanowią ciekawą alternatywę dla PMMA o podobnej charakterystyce.

Efekt „Soft Focus”

Uzyskanie efektu „soft focus” czyli inaczej optycznego rozmycia jest możliwe poprzez dodatek do kosmetyków odpowiednio dobranych wypełniaczy funkcjonalnych. Kontrast pomiędzy światłem a cieniem, który uwydatnia często nawet bardzo drobne zmarszczki i niedoskonałości skóry, może być znacznie zniwelowany poprzez zjawisko jakim jest odbicie rozproszone. Cząsteczki wypełniaczy o budowie sferycznej mają zdolność odbijania padającego światła we wszystkich kierunkach w różnym stopniu, zapewniając tym samym efekt miękkiego, naturalnego wykończenia, optycznego wypełnienia zmarszczek i wygładzenia skóry.

SH-219 to surowiec, który dzięki zgodności z wymogami Cosmos/ Ecocert, łączy w sobie efektywność działania i naturalność. Jest to dwutlenek tytanu o średnim rozmiarze cząstek 12 nm, zamknięty w porowatych mikrosferach krzemionkowych o wielkości od 2 do 7 μm. SH-219 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem załamania światła 1.8, dzięki czemu efekt soft focus jest 4 do 5 razy większy niż w przypadku konwencjonalnych sfer krzemionkowych. Ponadto, mikrosfery te zapewniają łatwość rozprowadzanie i jedwabiste odczucia na skórze.

SH-219 polecany jest do stosowania w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, produktach do pielęgnacji okolic oczu, bazach pod makijaż oraz pomadkach do ust.

Kontrola sebum
Błyszcząca cera i rozszerzone pory skóry to najczęstsze problemy jakie pojawiają się w związku z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dzięki odpowiedniej i skutecznej pielęgnacji cery tłustej, możliwe jest zredukowanie błyszczenia skóry i zmniejszenie widoczności porów.

Doskonale w tym zakresie sprawdzają się produkty oparte na polimetakrylanie metylu - seria SunPMMA. Produkty SunPMMA-P oraz SunPMMA-COCO130 to porowate mikrosfery, które dzięki strukturze swojej powierzchni szybko i selektywnie absorbują nadmiar sebum zapewniając długotrwałe, przyjemne i matowe wykończenie bez nadmiernego wysuszenia skóry. Z kolei produkt SunPMMA-X dzięki hemisferycznej budowie cząstek charakteryzuje się doskonałą przyczepnością oraz jest lepiej kompresowalny, dzięki czemu idealnie sprawdza się w produktach prasowanych. Pozwala na uzyskanie doskonałych właściwości aplikacyjnych, lekkiego, pudrowego wykończenia i efektywnie matuje skórę. Surowiec ten polecany jest do stosowania w kosmetykach pielęgnacyjnych jak i kolorowych w szczególności dedykowanych cerze tłustej i mieszanej.

„Waterdrop”

Chcąc wyróżnić produkt na rynku interesującą teksturą oraz przyjemnym odświeżającym odczuciem na skórze, firma Sunjin Beauty & Science opracowała emulgatory idealnie nadające się do produktów  nawilżających, tworzące innowacyjny efekt „waterdrop” czyli efekt „kropli wody”. W produktach WaterDropSil (emulgator W/Si), Ecodropgel (emulgator W/O) oraz SJ-300 (emulgator O/W) faza wodna jest zamykana i stabilizowana w makromicelach a następnie uwalniana podczas aplikacji w formie mikrokropelek. Pojawiające się w trakcie rozprowadzania kosmetyku na skórze kropelki wody dają natychmiastowe uczucie nawilżenia oraz świeżości. Składniki te umożliwiają zabawę teksturą i tworzenie innowacyjnych formulacji kremów do twarzy, serum, kremów BB, podkładów a nawet kosmetyków słonecznych.

Rozświetlenie skóry

Promienna, pełna blasku skóra stanowi oznakę młodości, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Do uzyskania takiego efekt w produktach do pielęgnacji skóry, firma Sunjin Beauty & Science oferuje serię rozświetlających dodatków, które dają natychmiastowy efekt poprawy jej wyglądu. Produkty z serii JH to pigmenty miki i dwutlenku tytanu, pokryte kulistymi mikrosferami PMMA, które zmniejszają błyszczenie się pigmentów perłowych i nadają skórze bardziej naturalny, promienny wygląd. Posiadają zdolność rozpraszania światła i redukują kąt jego odbicia, maskując tym samym niedoskonałości skóry, zapewniając jej naturalny blask.

W zależności od rodzaju produktu możemy uzyskać następujące efekty:

  • JH-Gold – luksusowe wykończenie i rozświetlenie skóry
  • JH-Red – blask i zdrowy wygląd skóry
  • JH-Green – wyrównanie kolorytu i maskowanie zaczerwienienia skóry
  • JH-Blue – redukcja żółtego odcienia skóry, efekt wybielający

Seria JH znajduje zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i okolic oczu, podkładach oraz pudrach płynnych jak również kosmetykach słonecznych.

Sunsil Seria

NEWS

06.07.2020

Wyjątkowy powód do świętowania

15 lat temu firma IMPAG Chemicals Poland została oficjalnie zarejestrowana jako…

Czytaj więcej
24.06.2020

Tekstura oraz odczucie na skórze

Tekstura oraz odczucie na skórze

to co sprawia, że jesteśmy lojalni wobec kosmetyków

Czytaj więcej
22.06.2020

RHEOLOGY: Właściwości aplikacyjne kosmetyku w rękach formulatora

Właściwości aplikacyjne kosmetyku w rękach formulatora

Właściwości reologiczne kosmetyków wpływają na postrzeganie produktu przez…

Czytaj więcej
10.06.2020

Zero Waste: Trend branży kosmetycznej

Trend branży kosmetycznej

Marki kosmetyczne i producenci stoją przed wyzwaniem, aby reagować na stale…

Czytaj więcej
29.05.2020

EKSFOLIACJA – Dla świeżej i promiennej skóry

Czy również szukają Państwo naturalnej alternatywy dla peelingów na bazie…

Czytaj więcej
27.05.2020

Naturalna pielęgnacja skóry w domu

Czas pandemii to czas, który w większości spędzamy w domu. Warto zatem zadbać o…

Czytaj więcej
12.05.2020

BEAUTY UNPLUGGED – DWIE NOWE BROSZURY

Mikroplastik kategorie

Czy również chcieliby Państwo produkować kosmetyki wolne od plastiku oraz zgodne…

Czytaj więcej
16.04.2020

Nowy koncept: Beauty unplugged – Disconnect from Plastics

Zachęcamy do obejrzenia filmu wprowadzającego!   

Czytaj więcej
09.03.2020

Targi in-cosmetics 2020 zostały przełożone.

Targi in-cosmetics 2020 zostały przełożone.

Targi zostały przełożone, natomiast my pozostajemy z Państwem w kontakcie drogą…

Czytaj więcej
27.02.2020

GLUKONIAN CHLORHEKSYDYNY 20%

chlorheksidinedigluconate

MOŻE BYĆ STOSOWANY RÓWNIEŻ JAKO ŚRODEK BIOBÓJCZY

Czytaj więcej
17.09.2019

Beautycare 2019

Najnowsze wydanie Beautycare jest już dostępne, a w nim:

Czytaj więcej
02.09.2019

IMPAG otrzymał srebrny status Ecovadis

Srebrny status Ecovadis

Grupa IMPAG otrzymała srebrny status EcoVadis za osiągniecia w obszarze…

Czytaj więcej
12.07.2019

Rozszerzenie współpracy z firmą Lessonia

Lessonia

Miło nam poinformować, że IMPAG został oficjalnym dystrybutorem firmy Lessonia…

Czytaj więcej