Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

Personal Care
ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Polska

Polecamy

Personal Care


26.05.2020

SPA W DOMU - INOLIXIR

INOLIXIR™ jest 100% naturalnym ekstraktem z grzybów Chaga (Inonotus obliquus), pochodzących z nordyckich lasów brzozowych. Składnik otrzymywany jest dzięki innowacyjnej i przyjaznej dla środowiska technologii - ekstrakcji z zastosowaniem wody w stanie podkrytycznym (SWE), która pozwala na otrzymanie skoncentrowanego składnika, standaryzowanego na wysoką zawartość polifenoli.

Chaga od dawna znana jest ze swoich antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych właściwości. Zaliczana jest również do adaptogenów. Wspomaga dobre samopoczucie, podnosi poziom energii oraz wzmacnia odporność.
 
Zdolność surowca INOLIXIR®,  do naśladowania i odtwarzania efektów pielęgnacyjnych pochodzących z zabiegów relaksacyjnych w spa, sauna czy masaż - dla pięknej i zdrowo wyglądającej skóry zostało udowodnione w testach in vitro oraz in vivo.  INOLIXIR® pozwala na osiągnięcie stanu wellness, czyli dobrego samopoczucia,  co   okazuje  się niezbędne w pielęgnacji zmęczonej i zestresowanej skóry. Skuteczność składnika potwierdzili paneliści w badaniu klinicznym (n=24). Stosowanie kremu z 1% INOLIXIR® przez 28 dni pozwoliło na zredukowanie oznak zmęczenia, takich jak drobne zmarszczki, szara i matowa cera oraz cienie pod oczami, równie skutecznie jak pięciodniowa kuracja relaksacyjna w spa.

Dodatkowo ekstrakt z grzybów Chaga przeciwdziała zaczerwienieniom charakterystycznym dla skóry wrażliwej. Badanie in vivo wykazało, że zastosowanie kremu zawierającego 1% INOLIXIRU® już po tygodniu znacząco zmniejszyło zaczerwienienie skóry o 73%.

Aby dowiedzieć się więcej o surowcu INOLIXIR®,  zachęcamy do obejrzenia filmu marketingowego (link).

INOLIXIR® BC 10079
INCI: Water, Glycerin, Inonotus Obliquus (mushroom) Extract
Konserwant: brak
Postać: ciemno bursztynowy, syropowy płyn
Rekomendowane dozowanie: 1%
Rozpuszczalność: w wodzie
COSMOS: zgodny
Natural origin index (ISO 16 128): 1
INOLIXIR® BC 10079 jest znakiem handlowym firmy BASF
 

Wstecz
NULL

NEWS