Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

Personal Care
ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Polska

Polecamy

Personal Care


17.09.2020

Roślinne alternatywy dla kolagenu, keratyny i kwasu hialuronowego

Jeszcze kilka lat temu weganizm był traktowany jako niszowy i niekonwencjonalny styl życia. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na dietę roślinną, jak również świadomie wybiera kosmetyki naturalne, wolne od składników pochodzenia zwierzęcego. Konsumenci staranniej wybierają kosmetyki – chętniej sięgają po te ze znakiem „Vegan” oraz pochodzące ze zrównoważonej produkcji.

Do grupy surowców, na które należy zwrócić uwagę zaliczane są m.in. kolagen, keratyna oraz kwas hialuronowy. Zdecydowanie warto zastąpić je roślinnymi odpowiednikami.
 

Kolagen 

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej. Jako surowiec kosmetyczny otrzymywany jest głównie ze skóry zwierzęcej i kurzych łapek. Jest popularnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów, a także szamponów. Duże cząsteczki kolagenu nie mają możliwości przejścia przez barierę naskórkową i dotarcia do głębszych warstw skóry. Kolagen posiada zdolność tworzenia hydrofilowego filmu, który zapobiega transepidermalnej utracie wody.

Surowiec COLLAPLANT Z NPNF® to roślinna alternatywa dla kolagenu zwierzęcego o składzie aminokwasów oraz profilu sensorycznym porównywalnym do hydrolizowanego kolagenu. Składnik wzmacnia barierę skórną, poprawia nawilżenie skóry, a także ją wygładza, zapewniając jej młody oraz zdrowy wygląd.
 

COLLAPLANT Z NPNF® 
 • INCI: Water, Hydrolyzed Soy Protein, Rice Amino Acids, L-Proline, Hydrolyzed Adansonia Digitata Seed Extract
 • Konserwanty: Sodium benzoate
 • Rekomendowane dozowanie: 1 - 5%
 • Natural origin index (ISO 16128): 0,95


Keratyna

Do produkcji keratyny najczęściej wykorzystywane są zwierzęca sierść, kopyta i rogi. Stosowana jest powszechnie jako składnik szamponów i odżywek. Sprawia, że włosy są bardziej sprężyste, elastyczne i zyskują połysk. W odżywkach do paznokci odpowiada za ich wzmocnienie i uodpornienie na uszkodzenia mechaniczne.


Surowiec KERAPLANT NPNF® to kompleks aktywnych protein roślinnych soi, pszenicy i kukurydzy, który doskonale sprawdzi się właśnie jako alternatywa dla powszechnie stosowanej keratyny zwierzęcej. Zhydrolizowana postać ułatwia przenikanie cząsteczek w głąb włosów. Jest substancją filmotwórczą i kondycjonującą, łatwo wiąże się z białkami włosów, odbudowując je oraz regenerując uszkodzenia.
 

KERAPLANT Z NPNF® 
 • INCI: Water, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein
 • Konserwanty: Sodium benzoate
 • Rekomendowane dozowanie: 1 - 5%
 • Natural origin index (ISO 16128): 0,95
   


Kwas hialuronowy

Mimo tego, iż obecnie kwas hialuronowy wytwarzany jest na drodze reakcji biotechnologicznych, zdarza się, że pozyskuje się go z kogucich grzebieni. W przemyśle kosmetycznym kwas hialuronowy zyskał na popularności dzięki działaniu anti-aging, wygładzającym skórę i nadającym jej elastyczność.
Surowiec HYALUROSMOOTH® to naturalny, wysokocząsteczkowy polisacharyd, pozyskiwany z nasion indyjskiej rośliny Cassia angustifolia. Pobudza produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu. Polisacharyd ten tworzy ochronny film na powierzchni skóry, zapewniając natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie. Nadaje uczucie miękkości oraz sprężystości, a także przywraca naturalny blask skórze. Zatem może z łatwością pełnić funkcję kwasu hialuronowego w kosmetykach na bazie roślin.
 

HYALUROSMOOTH® LS 8998
 • INCI: Water, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Hydroxyethylcellulose
 • Konserwanty: Phenoxyethanol
 • Rekomendowane dozowanie: 2,5 - 5%
 • Natural origin index (ISO 16128) z uwzględnieniem wody: 0,98


HYALUROSMOOTH® PW LS 8998
 • INCI: Cassia Angustifolia Extract
 • Konserwanty: Brak
 • Rekomendowane dozowanie: 0,05 – 0,1%
 • Natural origin index (ISO 16128): 1
   

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania bliższych informacji.
 
 

Wstecz
ROŚLINNE ALTERNATYWY DLA KOLAGENU, KERATYNY I KWASU HIALURONOWEGO

NEWS