Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

Personal Care
ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Polska

Polecamy

Personal Care


26.05.2020

PIELĘGNACJA I BLASK

Żeby poczuć się luksusowo, również w domu,  polecamy  recepturę masełka do ciała Powdery Butter dry Oil (link), opracowanego przez Laboratorium Aplikacyjne IMPAG. Jest to wielofunkcyjna, bezsilikonowa formulacja, łącząca w sobie właściwości pielęgnacyjne oraz dekoracyjne. Wrażenie miękkiego masła zmienia się w odczucie suchego olejku na skórze. Może być stosowane jako nawilżające masło do suchej skóry, jak również jako produkt nadający delikatnego połysku na ramionach i dekolcie. Dodatkowo aplikując je na twarz, dodamy jej rozświetlenia i blasku. 

Swoje właściwości pielęgnacyjne jak i teksturę masełko zawdzięcza przede wszystkim następującym składnikom:

  • IRWINOL® to masło roślinne pozyskiwane z afrykańskiego owocu Irvingia gabonensis, zwanego również  "dzikie mango". Jest to surowiec, którego naturalny skład trójglicerydów, witamin i steroli stanowi "napęd" w jego skuteczności. Dzięki tworzeniu delikatnego filmu ochronnego, surowiec poprawia odczucia sensoryczne. Dodatkowo IRWINOL® działa regenerująco na skórę.
  • SQISANDRYL® to naturalny, rozpuszczalny w tłuszczach ekstrakt z owoców Cytryńca chińskiego, jednego z najbardziej znanych adaptogenów. Jest silnym antyoksydantem i chroni przed skutkami zanieczyszczeniami środowiskowymi. Stworzony został do pielęgnacji „zestresowanej” skóry. Badania kliniczne potwierdziły znaczną poprawę elastyczności, jędrności oraz sprężystości skóry.
  • SUNSIL-OLEO150H to naturalne mikrosfery krzemionkowe modyfikowane powierzchniowo alkoholem cetylowym, które wpływają na sensorykę produktu. Zmniejszają uczucie tłustości na skórze. Natomiast lipofilowy dodatek zapewnia stabilność formulacji kosmetycznych, a także efekt jedwabistego i gładkiego odczucia na skórze podczas aplikacji.
  • SUNMICA-LL to środek wypełniający składający się z miki (około 95%) modyfikowanej powierzchniowo laurylolizyną (około 5%). Hydrofobowa powłoka wzmacnia adhezję produktu do skóry, poprawia odczucia sensoryczne, gładkość, miękkość oraz kremowość formulacji, jak również zapewnia rozświetlenie skóry. 
     
Wstecz
NULL

NEWS