Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Poland

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


16.01.2019

Wielofunkcyjne modyfikatory sensoryczne i dodatki tworzące unikalne tekstury kosmetyków

Dynamicznie rozwijający się rynek kosmetyczny stawia przed producentami coraz większe wyzwania. Konsumenci oczekują od kosmetyków już nie tylko skuteczności i natychmiastowego działania, lecz także innowacyjnej tekstury zapewniającej szereg korzyści aplikacyjnych.

Do niedawna profil sensoryczny kosmetyku był uważany za aspekt uzupełniający, zarezerwowany wyłącznie dla produktów wysokiej klasy i marek luksusowych. Obecnie sukces kosmetyku uzależniony jest w dużej mierze od odczuć, które konsument jest w stanie ocenić za pomocą zmysłów i które zapadną w jego pamięci już po pierwszej aplikacji. Innowacyjne formy podania i funkcjonalność  kosmetyku, zapewniająca widoczny efekt bezpośrednio po zastosowaniu, odgrywają równie istotną rolę w dopasowaniu produktu do indywidualnych potrzeb konsumentów.

Nasz partner, firma Sunjin Beauty & Science, specjalizuje się w produkcji surowców modyfikujących odczucia sensoryczne oraz dodatków pozwalających na tworzenie unikalnych tekstur formulacji kosmetycznych. W portfolio producenta znajdują się m.in. naturalne mikrosfery krzemionkowe, mikrosfery PMMA oraz uretanowe, jak również emulgatory zapewniające innowacyjny efekt „kropli wody” na skórze. Ponadto firma Sunjin Beauty & Science oferuje szeroką gamę mineralnych filtrów przeciwsłonecznych bazujących na  dwutlenku tytanu i tlenku cynku, zarówno w postaci proszku jak i dyspersji.

Wykorzystując produkty firmy Sunjin Beauty & Science jesteśmy w stanie wyjść poza sferę tradycyjnej pielęgnacji  i zaoferować konsumentom produkty o interesującej teksturze, łatwej aplikacji i przyjemnych odczuciach sensorycznych,  jednocześnie zapewniając efekt optycznej korekcji niedoskonałości skóry.


Sunsil i Sunsil-Oleo
Zastosowanie produktów z serii Sunsil  i Sunsil Oleo pozwala na opracowywanie receptur o wyjątkowej sensoryce i właściwościach aplikacyjnych. 

Produkty Sunsil to zgodne z Ecocert/Cosmos porowate mikrosfery krzemionkowe, zapewniające miękkie i jedwabiste odczucia na skórze oraz transparentne, pudrowe wykończenie. 

Decydując który z produktów z serii Sunsil będzie odpowiedni do danej aplikacji należy zwrócić uwagę na wielkość cząsteczek, która determinuje właściwości surowca. 

Sunsil-20 polecany jest szczególnie jako dodatek do kosmetyków do pielęgnacji ciała. Zapewnia łatwą i przyjemną aplikację, minimalizuje efekt rolowania na skórze oraz redukuje tłustość i kleistość warstw okluzyjnych.

Seria Sunsil-Oleo to naturalne mikrosfery krzemionkowe, których powierzchnia została zmodyfikowana alkoholem cetylowym, dzięki czemu uzyskujemy lipofilowy charakter surowca. Hydrofobowe powierzchnie mikrosfer zapewniają selektywną i szybką absorpcję sebum, bez efektu odwadniania skóry. Modyfikacja powierzchniowa natomiast daje efekt jedwabistego i gładkiego uczucia na skórze. Dzięki zgodności z Ecocert i Cosmos, produkty serii Sunsil-Oleo mogą być stosowane w kosmetykach naturalnych oraz stanowią ciekawą alternatywę dla PMMA o podobnej charakterystyce.

Efekt „Soft Focus”

Uzyskanie efektu „soft focus” czyli inaczej optycznego rozmycia jest możliwe poprzez dodatek do kosmetyków odpowiednio dobranych wypełniaczy funkcjonalnych. Kontrast pomiędzy światłem a cieniem, który uwydatnia często nawet bardzo drobne zmarszczki i niedoskonałości skóry, może być znacznie zniwelowany poprzez zjawisko jakim jest odbicie rozproszone. Cząsteczki wypełniaczy o budowie sferycznej mają zdolność odbijania padającego światła we wszystkich kierunkach w różnym stopniu, zapewniając tym samym efekt miękkiego, naturalnego wykończenia, optycznego wypełnienia zmarszczek i wygładzenia skóry.

SH-219 to surowiec, który dzięki zgodności z wymogami Cosmos/ Ecocert, łączy w sobie efektywność działania i naturalność. Jest to dwutlenek tytanu o średnim rozmiarze cząstek 12 nm, zamknięty w porowatych mikrosferach krzemionkowych o wielkości od 2 do 7 μm. SH-219 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem załamania światła 1.8, dzięki czemu efekt soft focus jest 4 do 5 razy większy niż w przypadku konwencjonalnych sfer krzemionkowych. Ponadto, mikrosfery te zapewniają łatwość rozprowadzanie i jedwabiste odczucia na skórze.

SH-219 polecany jest do stosowania w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, produktach do pielęgnacji okolic oczu, bazach pod makijaż oraz pomadkach do ust.

Kontrola sebum
Błyszcząca cera i rozszerzone pory skóry to najczęstsze problemy jakie pojawiają się w związku z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dzięki odpowiedniej i skutecznej pielęgnacji cery tłustej, możliwe jest zredukowanie błyszczenia skóry i zmniejszenie widoczności porów.

Doskonale w tym zakresie sprawdzają się produkty oparte na polimetakrylanie metylu - seria SunPMMA. Produkty SunPMMA-P oraz SunPMMA-COCO130 to porowate mikrosfery, które dzięki strukturze swojej powierzchni szybko i selektywnie absorbują nadmiar sebum zapewniając długotrwałe, przyjemne i matowe wykończenie bez nadmiernego wysuszenia skóry. Z kolei produkt SunPMMA-X dzięki hemisferycznej budowie cząstek charakteryzuje się doskonałą przyczepnością oraz jest lepiej kompresowalny, dzięki czemu idealnie sprawdza się w produktach prasowanych. Pozwala na uzyskanie doskonałych właściwości aplikacyjnych, lekkiego, pudrowego wykończenia i efektywnie matuje skórę. Surowiec ten polecany jest do stosowania w kosmetykach pielęgnacyjnych jak i kolorowych w szczególności dedykowanych cerze tłustej i mieszanej.

„Waterdrop”

Chcąc wyróżnić produkt na rynku interesującą teksturą oraz przyjemnym odświeżającym odczuciem na skórze, firma Sunjin Beauty & Science opracowała emulgatory idealnie nadające się do produktów  nawilżających, tworzące innowacyjny efekt „waterdrop” czyli efekt „kropli wody”. W produktach WaterDropSil (emulgator W/Si), Ecodropgel (emulgator W/O) oraz SJ-300 (emulgator O/W) faza wodna jest zamykana i stabilizowana w makromicelach a następnie uwalniana podczas aplikacji w formie mikrokropelek. Pojawiające się w trakcie rozprowadzania kosmetyku na skórze kropelki wody dają natychmiastowe uczucie nawilżenia oraz świeżości. Składniki te umożliwiają zabawę teksturą i tworzenie innowacyjnych formulacji kremów do twarzy, serum, kremów BB, podkładów a nawet kosmetyków słonecznych.

Rozświetlenie skóry

Promienna, pełna blasku skóra stanowi oznakę młodości, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Do uzyskania takiego efekt w produktach do pielęgnacji skóry, firma Sunjin Beauty & Science oferuje serię rozświetlających dodatków, które dają natychmiastowy efekt poprawy jej wyglądu. Produkty z serii JH to pigmenty miki i dwutlenku tytanu, pokryte kulistymi mikrosferami PMMA, które zmniejszają błyszczenie się pigmentów perłowych i nadają skórze bardziej naturalny, promienny wygląd. Posiadają zdolność rozpraszania światła i redukują kąt jego odbicia, maskując tym samym niedoskonałości skóry, zapewniając jej naturalny blask.

W zależności od rodzaju produktu możemy uzyskać następujące efekty:

  • JH-Gold – luksusowe wykończenie i rozświetlenie skóry
  • JH-Red – blask i zdrowy wygląd skóry
  • JH-Green – wyrównanie kolorytu i maskowanie zaczerwienienia skóry
  • JH-Blue – redukcja żółtego odcienia skóry, efekt wybielający

Seria JH znajduje zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i okolic oczu, podkładach oraz pudrach płynnych jak również kosmetykach słonecznych.

Sunsil Seria

NEWS

25.03.2019

JUŻ JEST!

NASZ NAJNOWSZY KATALOG SUROWCÓW KOSMETYCZNYCH !

Czytaj więcej
25.01.2019

To już 100 lat Grupy IMPAG!

To już 100 lat Grupy IMPAG!

Wszystko zaczęło się w 1919 roku od firmy handlowej dla szwajcarskiego ...

Czytaj więcej
16.01.2019

Produkty firmy Sunjin Beauty & Science

Sunjin Seria

Wielofunkcyjne modyfikatory sensoryczne i dodatki tworzące unikalne tekstury...

Czytaj więcej
05.12.2018

IMPAG Chemicals Poland dystrybutorem firmy Sunjin Beauty & Science

IMPAG Chemicals Poland dystrybutorem firmy Sunjin Beauty & Science

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych dostawców dołączyła firma...

Czytaj więcej
24.10.2018

Kongres HPCI 2018

Kolejna, 8 edycja targów HPCI już za nami.  Stoisko IMPAG cieszyło się dużym...

Czytaj więcej
28.09.2018

Beautycare 2018

Najnowsze wydanie magazynu Beautycare jest już dostępne.

Czytaj więcej
26.09.2018

BASF Actives Product Finder

Szybki dostęp do nowości surowcowych z oferty BASF Care Creations.

Czytaj więcej
04.07.2018

NaturePep® Amaranth – Widocznie grubsze i pełne blasku włosy

NaturePep® Amaranth

Mocne i zdrowo wyglądające włosy są niepodważalnym atrybutem piękna.

Czytaj więcej
21.03.2018

Rozpoczęcie współpracy z firmą RN Laboratories

Chlorhexidine

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą RN...

Czytaj więcej