Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Grzybowska 4 lok 80
00-131 Warszawa, Polska

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


10.11.2017

Galactic: Kwas mlekowy i jego pochodne

W ciągu ostatnich lat, na rynku światowym, obserwujemy intensywny wzrost produkcji kosmetyków ekologicznych.

Dlatego też producenci surowców kosmetycznych koncentrują się na rozwijaniu gamy naturalnych, ekologicznych, składników, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Firma Galactic jest wiodącym producentem wysokiej jakości, naturalnego  kwasu L (+)  mlekowego, otrzymywanego w biotechnologicznym procesie fermentacji cukrów. Bazując na cząsteczce kwasu mlekowego firma opracowała szeroką gamę produktów, które znajdują zastosowanie w kosmetykach pielęgnacyjnych, produktach myjących, dezodorantach i antyperspirantach, peelingach jak również w kosmetykach kolorowych.


KWAS MELKOWY

Galacid™ - wysokiej jakości, naturalny kwas L (+) mlekowy, otrzymywany w biotechnologicznym procesie fermentacji cukrów. Wykorzystywany jako regulator pH. Dzięki właściwościom keratolitycznym i zdolności stymulowania produkcji kolagenu i elastyny znajduje zastosowanie w wielu produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry.


NAWILŹANIE


Nawilżanie Galaflow™ Cosmetics SL 60 (mleczan sodu) i Galaflow™ Cosmetics PL 60 (mleczan potasu) - dzięki zdolności trwałego wiązania wody w warstwie rogowej naskórka, pomagają utrzymać nawilżenie skóry na optymalnym poziomie, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka i elastyczna.

Galaflow™ Am (mleczan amonu) jest polecany szczególnie do pielęgnacji skóry ekstremalnie wysuszonej, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia, a także tzw. "rybiej łusce".

EKSFOLIACJA

Peeling chemiczny
Galacid™ – kwas mlekowy należący do grupy alfa hydroksykwasów. Posiada właściwości keratolityczne, zmniejsza adhezję korneocytów naskórka, dzięki czemu wspomaga  odnowę bariery naskórkowej i poprawia koloryt skóry. Wykazuje niższy potencjał drażniący niż kwas glikolowy, zachowując przy tym wysoką efektywność biologiczną.

Peeling mechaniczny
Galicare™ PLA 150 / Galicare PLA 350 – kwas polimlekowy otrzymywany w procesie polikondensacji kwasu mlekowego. Naturalny, biodegradowalny polimer zgodny z Ecocert i Cosmos.  Nie wykazuje żadnych cech toksycznych czy biokumulacyjnych. Charakteryzuje się doskonałą efektywnością ścierania i dobrą tolerancją przez skórę. Stabilny we wszystkich typach formulacji kosmetycznych, doskonale sprawdza się w układach wodnych (pH 3-8). Polecany jako alternatywa dla peelingów polietylenowych.


OCZYSZCZANIE I PIELĘGNACJA SKÓRY TŁUSTEJ

Galanium™ Zn (mleczan cynku) ogranicza namnażanie bakterii, w szczególności bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za trądzik. Dodatkowo redukuje wydzielanie sebum poprzez hamowanie enzymu 5 alfa reduktazy, który uczestniczy w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT).
 

ANTYERSPIRANTY I DEZODORANTY 

Galanium™ AL (mleczan glinu) – poprzez silne działanie ściągające zwęża ujścia gruczołów potowych i tym samym ogranicza wydzielanie potu.  Mleczan glinu jest bezpieczny dla zdrowia i jest doskonałą alternatywą da powszechnie stosowanego hydroksychlorku glinu.

Galanium™ Zn (mleczan cynku) dzięki właściwościom antybakteryjnym, ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej, która powoduje  powstawanie nieprzyjemnego zapachu potu.


PIELĘGNACJA JAMY USTNEJ


Galanium™ Zn (mleczan cynku) – wykazuje silne działanie antybakteryjne i odgrywa istotna rolę w zapobieganiu powstawania nieprzyjemnego zapachu z ust - halitozie. Jony cynku zawarte w surowcu tworzą stabilne kompleksy z lotnymi związkami siarki, które są odpowiedzialne za powstawanie  brzydkiego zapachu z ust.

Galaxium™ Pearls Excel (mleczan wapnia) – redukuje odkładanie się płytki i kamienia nazębnego wzdłuż linii dziąseł  oraz wspomaga remineralizację szkliwa.

Synergistyczne działanie tych składników: antybakteryjne działanie Galanium ZN oraz remineralizujące  działanie Galaxium Pearls Excel ogranicza powstawanie próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł, które prowadzą do paradontozy.


EMOLIENTY

Galicare™ LL (mleczan laurylu) i Galicare™ MyL (mleczan mirystylu) to naturalne emolienty na bazie kwasu mlekowego otrzymywanego w procesie fermentacji cukrów. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami sensorycznymi – tworzą, lekkie, nietłuste warstwy okluzyjne, dają jedwabiste, miękkie odczucia na skórze oraz zapewniają łatwość rozprowadzania podczas aplikacji.

Zmniejszają potencjał drażniący środków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu znajdują zastosowanie w produktach myjących do ciała i włosów.


PIELĘGNACJA PAZNOKCI

Galicare Nail Polish Remover – naturalny, biodegradowalny, niepalny zmywacz do paznokci, który jest alternatywą dla powszechnie wykorzystywanego acetonu. W odróżnieniu od acetonu nie wykazuje działania drażniącego i nie wysusza skórek i płytki paznokci.

Galaster EL (mleczan etylu) – znajduje zastosowanie w preparatach przeciwgrzybiczych do  paznokci. Obniża pH, dzięki czemu tworzy niekorzystne warunki dla rozwoju grzybów. W krótkim czasie penetruje w głąb płytki paznokcia, ułatwiając penetrację składników aktywnych.

Galactic

NEWS

11.04.2018

# IMPAG w social media

Kontakt z naszymi klientami, partnerami i potencjalnymi pracownikami jest dla...

Czytaj więcej
05.04.2018

JUŻ JEST! NASZ NAJNOWSZY KATALOG SUROWCÓW KOSMETYCZNYCH !

Surowców Kosmetycznych 2018

Jako europejski dystrybutor surowców kosmetycznych jesteśmy niezmiernie dumni...

Czytaj więcej
21.03.2018

Rozpoczęcie współpracy z firmą RN Laboratories

Chlorhexidine

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą RN...

Czytaj więcej
20.03.2018

IMPAG Chemicals Poland poszukuje kandydatów na stanowiska:

Kariera

Product Manager Nutrition & Health i Asystentka/Asystent Biura 

Czytaj więcej
26.09.2017

Najnowsze wydanie Beautycare

Miło nam zaprezentować najnowsze wydanie magazynu Beautycare 2017.

Czytaj więcej
22.09.2017

Odnowienie certyfikatu ISO

ISO 9001:2015

Czytaj więcej
03.01.2017

Rozpoczęcie współpracy z firmą Galactic

Z przyjemnością informujemy że od 1 stycznia 2017 roku rozpoczynamy współpracę z...

Czytaj więcej
28.12.2016

Sustainable Ingredient Award dla Baobab Tein NPNF®

Z przyjemnością informujemy, że nasz dostawca firma TRI-K otrzymał nagrodę...

Czytaj więcej