Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Poland

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


10.11.2017

Galactic: Kwas mlekowy i jego pochodne

W ciągu ostatnich lat, na rynku światowym, obserwujemy intensywny wzrost produkcji kosmetyków ekologicznych.

Dlatego też producenci surowców kosmetycznych koncentrują się na rozwijaniu gamy naturalnych, ekologicznych, składników, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Firma Galactic jest wiodącym producentem wysokiej jakości, naturalnego  kwasu L (+)  mlekowego, otrzymywanego w biotechnologicznym procesie fermentacji cukrów. Bazując na cząsteczce kwasu mlekowego firma opracowała szeroką gamę produktów, które znajdują zastosowanie w kosmetykach pielęgnacyjnych, produktach myjących, dezodorantach i antyperspirantach, peelingach jak również w kosmetykach kolorowych.


KWAS MELKOWY

Galacid™ - wysokiej jakości, naturalny kwas L (+) mlekowy, otrzymywany w biotechnologicznym procesie fermentacji cukrów. Wykorzystywany jako regulator pH. Dzięki właściwościom keratolitycznym i zdolności stymulowania produkcji kolagenu i elastyny znajduje zastosowanie w wielu produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry.


NAWILŹANIE

Nawilżanie Galaflow™ Cosmetics SL 60 (mleczan sodu) i Galaflow™ Cosmetics PL 60 (mleczan potasu) - dzięki zdolności trwałego wiązania wody w warstwie rogowej naskórka, pomagają utrzymać nawilżenie skóry na optymalnym poziomie, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka i elastyczna.

Galaflow™ Am (mleczan amonu) jest polecany szczególnie do pielęgnacji skóry ekstremalnie wysuszonej, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia, a także tzw. "rybiej łusce".

EKSFOLIACJA

Peeling chemiczny
Galacid™ – kwas mlekowy należący do grupy alfa hydroksykwasów. Posiada właściwości keratolityczne, zmniejsza adhezję korneocytów naskórka, dzięki czemu wspomaga  odnowę bariery naskórkowej i poprawia koloryt skóry. Wykazuje niższy potencjał drażniący niż kwas glikolowy, zachowując przy tym wysoką efektywność biologiczną.

Peeling mechaniczny
Galicare™ PLA 150 / Galicare PLA 350 – kwas polimlekowy otrzymywany w procesie polikondensacji kwasu mlekowego. Naturalny, biodegradowalny polimer zgodny z Ecocert i Cosmos.  Nie wykazuje żadnych cech toksycznych czy biokumulacyjnych. Charakteryzuje się doskonałą efektywnością ścierania i dobrą tolerancją przez skórę. Stabilny we wszystkich typach formulacji kosmetycznych, doskonale sprawdza się w układach wodnych (pH 3-8). Polecany jako alternatywa dla peelingów polietylenowych.


OCZYSZCZANIE I PIELĘGNACJA SKÓRY TŁUSTEJ

Galanium™ Zn (mleczan cynku) ogranicza namnażanie bakterii, w szczególności bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za trądzik. Dodatkowo redukuje wydzielanie sebum poprzez hamowanie enzymu 5 alfa reduktazy, który uczestniczy w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT).
 

ANTYERSPIRANTY I DEZODORANTY 

Galanium™ AL (mleczan glinu) – poprzez silne działanie ściągające zwęża ujścia gruczołów potowych i tym samym ogranicza wydzielanie potu.  Mleczan glinu jest bezpieczny dla zdrowia i jest doskonałą alternatywą da powszechnie stosowanego hydroksychlorku glinu.

Galanium™ Zn (mleczan cynku) dzięki właściwościom antybakteryjnym, ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej, która powoduje  powstawanie nieprzyjemnego zapachu potu.


PIELĘGNACJA JAMY USTNEJ

Galanium™ Zn (mleczan cynku) – wykazuje silne działanie antybakteryjne i odgrywa istotna rolę w zapobieganiu powstawania nieprzyjemnego zapachu z ust - halitozie. Jony cynku zawarte w surowcu tworzą stabilne kompleksy z lotnymi związkami siarki, które są odpowiedzialne za powstawanie  brzydkiego zapachu z ust.

Galaxium™ Pearls Excel (mleczan wapnia) – redukuje odkładanie się płytki i kamienia nazębnego wzdłuż linii dziąseł  oraz wspomaga remineralizację szkliwa.

Synergistyczne działanie tych składników: antybakteryjne działanie Galanium ZN oraz remineralizujące  działanie Galaxium Pearls Excel ogranicza powstawanie próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł, które prowadzą do paradontozy.


EMOLIENTY

Galicare™ LL (mleczan laurylu) i Galicare™ MyL (mleczan mirystylu) to naturalne emolienty na bazie kwasu mlekowego otrzymywanego w procesie fermentacji cukrów. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami sensorycznymi – tworzą, lekkie, nietłuste warstwy okluzyjne, dają jedwabiste, miękkie odczucia na skórze oraz zapewniają łatwość rozprowadzania podczas aplikacji.

Zmniejszają potencjał drażniący środków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu znajdują zastosowanie w produktach myjących do ciała i włosów.


PIELĘGNACJA PAZNOKCI

Galicare Nail Polish Remover – naturalny, biodegradowalny, niepalny zmywacz do paznokci, który jest alternatywą dla powszechnie wykorzystywanego acetonu. W odróżnieniu od acetonu nie wykazuje działania drażniącego i nie wysusza skórek i płytki paznokci.

Galaster EL (mleczan etylu) – znajduje zastosowanie w preparatach przeciwgrzybiczych do  paznokci. Obniża pH, dzięki czemu tworzy niekorzystne warunki dla rozwoju grzybów. W krótkim czasie penetruje w głąb płytki paznokcia, ułatwiając penetrację składników aktywnych.

Galactic

NEWS

27.09.2020

PROJEKT BEAUTY UNPLUGGED: OD TRENDU DO PRODUKTU

PROJEKT BEAUTY UNPLUGGED: OD TRENDU DO PRODUKTU

Dedykowany producentom i konsumentom Clean Beauty

Czytaj więcej
08.09.2020

NASZ PARTNER FRIMA TRI-K OTRZYMAŁA ZŁOTY MEDAL ECOVADIS

TRI-K OTRZYMAŁA ZŁOTY MEDAL ECOVADIS

Grupa Galaxy, której częścią jest firma TRI-K, specjalizująca się w naturalnych…

Czytaj więcej
11.08.2020

Lista produktowa Nutrition and Health 2020 / 2021

Lista produktowa

Opis Firmy i lista produktowa Nutrition and Health

Czytaj więcej
06.07.2020

Wyjątkowy powód do świętowania

15 lat temu firma IMPAG Chemicals Poland została oficjalnie zarejestrowana jako…

Czytaj więcej
06.07.2020

TARGI IN-COSMETICS ZOSTAŁY PRZEŁOŻONE NA 2021

Targi in-cosmetics 2020 zostały przełożone.

Targi in-cosmetics zostały przełożone na przyszły rok. Nowy termin to 13-15…

Czytaj więcej
24.06.2020

Tekstura oraz odczucie na skórze

Tekstura oraz odczucie na skórze

to co sprawia, że jesteśmy lojalni wobec kosmetyków

Czytaj więcej
22.06.2020

RHEOLOGY: Właściwości aplikacyjne kosmetyku w rękach formulatora

Właściwości aplikacyjne kosmetyku w rękach formulatora

Właściwości reologiczne kosmetyków wpływają na postrzeganie produktu przez…

Czytaj więcej
10.06.2020

Zero Waste: Trend branży kosmetycznej

Trend branży kosmetycznej

Marki kosmetyczne i producenci stoją przed wyzwaniem, aby reagować na stale…

Czytaj więcej
29.05.2020

EKSFOLIACJA – Dla świeżej i promiennej skóry

Czy również szukają Państwo naturalnej alternatywy dla peelingów na bazie…

Czytaj więcej
27.05.2020

Naturalna pielęgnacja skóry w domu

Czas pandemii to czas, który w większości spędzamy w domu. Warto zatem zadbać o…

Czytaj więcej
12.05.2020

BEAUTY UNPLUGGED – DWIE NOWE BROSZURY

Mikroplastik kategorie

Czy również chcieliby Państwo produkować kosmetyki wolne od plastiku oraz zgodne…

Czytaj więcej
16.04.2020

Nowy koncept: Beauty unplugged – Disconnect from Plastics

Zachęcamy do obejrzenia filmu wprowadzającego!   

Czytaj więcej
27.02.2020

GLUKONIAN CHLORHEKSYDYNY 20%

chlorheksidinedigluconate

MOŻE BYĆ STOSOWANY RÓWNIEŻ JAKO ŚRODEK BIOBÓJCZY

Czytaj więcej
17.09.2019

Beautycare 2019

Najnowsze wydanie Beautycare jest już dostępne, a w nim:

Czytaj więcej