Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Poland

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


10.11.2017

Galactic: Kwas mlekowy i jego pochodne

W ciągu ostatnich lat, na rynku światowym, obserwujemy intensywny wzrost produkcji kosmetyków ekologicznych.

Dlatego też producenci surowców kosmetycznych koncentrują się na rozwijaniu gamy naturalnych, ekologicznych, składników, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Firma Galactic jest wiodącym producentem wysokiej jakości, naturalnego  kwasu L (+)  mlekowego, otrzymywanego w biotechnologicznym procesie fermentacji cukrów. Bazując na cząsteczce kwasu mlekowego firma opracowała szeroką gamę produktów, które znajdują zastosowanie w kosmetykach pielęgnacyjnych, produktach myjących, dezodorantach i antyperspirantach, peelingach jak również w kosmetykach kolorowych.


KWAS MELKOWY

Galacid™ - wysokiej jakości, naturalny kwas L (+) mlekowy, otrzymywany w biotechnologicznym procesie fermentacji cukrów. Wykorzystywany jako regulator pH. Dzięki właściwościom keratolitycznym i zdolności stymulowania produkcji kolagenu i elastyny znajduje zastosowanie w wielu produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry.


NAWILŹANIE

Nawilżanie Galaflow™ Cosmetics SL 60 (mleczan sodu) i Galaflow™ Cosmetics PL 60 (mleczan potasu) - dzięki zdolności trwałego wiązania wody w warstwie rogowej naskórka, pomagają utrzymać nawilżenie skóry na optymalnym poziomie, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka i elastyczna.

Galaflow™ Am (mleczan amonu) jest polecany szczególnie do pielęgnacji skóry ekstremalnie wysuszonej, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia, a także tzw. "rybiej łusce".

EKSFOLIACJA

Peeling chemiczny
Galacid™ – kwas mlekowy należący do grupy alfa hydroksykwasów. Posiada właściwości keratolityczne, zmniejsza adhezję korneocytów naskórka, dzięki czemu wspomaga  odnowę bariery naskórkowej i poprawia koloryt skóry. Wykazuje niższy potencjał drażniący niż kwas glikolowy, zachowując przy tym wysoką efektywność biologiczną.

Peeling mechaniczny
Galicare™ PLA 150 / Galicare PLA 350 – kwas polimlekowy otrzymywany w procesie polikondensacji kwasu mlekowego. Naturalny, biodegradowalny polimer zgodny z Ecocert i Cosmos.  Nie wykazuje żadnych cech toksycznych czy biokumulacyjnych. Charakteryzuje się doskonałą efektywnością ścierania i dobrą tolerancją przez skórę. Stabilny we wszystkich typach formulacji kosmetycznych, doskonale sprawdza się w układach wodnych (pH 3-8). Polecany jako alternatywa dla peelingów polietylenowych.


OCZYSZCZANIE I PIELĘGNACJA SKÓRY TŁUSTEJ

Galanium™ Zn (mleczan cynku) ogranicza namnażanie bakterii, w szczególności bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za trądzik. Dodatkowo redukuje wydzielanie sebum poprzez hamowanie enzymu 5 alfa reduktazy, który uczestniczy w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT).
 

ANTYERSPIRANTY I DEZODORANTY 

Galanium™ AL (mleczan glinu) – poprzez silne działanie ściągające zwęża ujścia gruczołów potowych i tym samym ogranicza wydzielanie potu.  Mleczan glinu jest bezpieczny dla zdrowia i jest doskonałą alternatywą da powszechnie stosowanego hydroksychlorku glinu.

Galanium™ Zn (mleczan cynku) dzięki właściwościom antybakteryjnym, ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej, która powoduje  powstawanie nieprzyjemnego zapachu potu.


PIELĘGNACJA JAMY USTNEJ

Galanium™ Zn (mleczan cynku) – wykazuje silne działanie antybakteryjne i odgrywa istotna rolę w zapobieganiu powstawania nieprzyjemnego zapachu z ust - halitozie. Jony cynku zawarte w surowcu tworzą stabilne kompleksy z lotnymi związkami siarki, które są odpowiedzialne za powstawanie  brzydkiego zapachu z ust.

Galaxium™ Pearls Excel (mleczan wapnia) – redukuje odkładanie się płytki i kamienia nazębnego wzdłuż linii dziąseł  oraz wspomaga remineralizację szkliwa.

Synergistyczne działanie tych składników: antybakteryjne działanie Galanium ZN oraz remineralizujące  działanie Galaxium Pearls Excel ogranicza powstawanie próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł, które prowadzą do paradontozy.


EMOLIENTY

Galicare™ LL (mleczan laurylu) i Galicare™ MyL (mleczan mirystylu) to naturalne emolienty na bazie kwasu mlekowego otrzymywanego w procesie fermentacji cukrów. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami sensorycznymi – tworzą, lekkie, nietłuste warstwy okluzyjne, dają jedwabiste, miękkie odczucia na skórze oraz zapewniają łatwość rozprowadzania podczas aplikacji.

Zmniejszają potencjał drażniący środków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu znajdują zastosowanie w produktach myjących do ciała i włosów.


PIELĘGNACJA PAZNOKCI

Galicare Nail Polish Remover – naturalny, biodegradowalny, niepalny zmywacz do paznokci, który jest alternatywą dla powszechnie wykorzystywanego acetonu. W odróżnieniu od acetonu nie wykazuje działania drażniącego i nie wysusza skórek i płytki paznokci.

Galaster EL (mleczan etylu) – znajduje zastosowanie w preparatach przeciwgrzybiczych do  paznokci. Obniża pH, dzięki czemu tworzy niekorzystne warunki dla rozwoju grzybów. W krótkim czasie penetruje w głąb płytki paznokcia, ułatwiając penetrację składników aktywnych.

Galactic

NEWS

17.09.2019

Beautycare 2019

Najnowsze wydanie Beautycare jest już dostępne, a w nim:

Czytaj więcej
02.09.2019

IMPAG otrzymał srebrny status Ecovadis

Srebrny status Ecovadis

Grupa IMPAG otrzymała srebrny status EcoVadis za osiągniecia w obszarze…

Czytaj więcej
12.07.2019

Rozszerzenie współpracy z firmą Lessonia

Lessonia

Miło nam poinformować, że IMPAG został oficjalnym dystrybutorem firmy Lessonia…

Czytaj więcej
25.03.2019

JUŻ JEST!

NASZ NAJNOWSZY KATALOG SUROWCÓW KOSMETYCZNYCH !

Czytaj więcej
25.01.2019

To już 100 lat Grupy IMPAG!

To już 100 lat Grupy IMPAG!

Wszystko zaczęło się w 1919 roku od firmy handlowej dla szwajcarskiego ...

Czytaj więcej
16.01.2019

Produkty firmy Sunjin Beauty & Science

Sunjin Seria

Wielofunkcyjne modyfikatory sensoryczne i dodatki tworzące unikalne tekstury…

Czytaj więcej
27.12.2018

Emsland Group ogłasza firmę IMPAG strategicznym partnerem w Polsce

Emsland Group ogłasza firmę IMPAG strategicznym partnerem w Polsce

Grupa Emsland ma przyjemność poinformować o rozpoczęciu współpracy z IMPAG…

Czytaj więcej
05.12.2018

IMPAG Chemicals Poland dystrybutorem firmy Sunjin Beauty & Science

IMPAG Chemicals Poland dystrybutorem firmy Sunjin Beauty & Science

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych dostawców dołączyła firma…

Czytaj więcej
04.07.2018

NaturePep® Amaranth – Widocznie grubsze i pełne blasku włosy

NaturePep® Amaranth

Mocne i zdrowo wyglądające włosy są niepodważalnym atrybutem piękna.

Czytaj więcej