Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

Personal Care
ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Polska

Polecamy

Personal Care


17.08.2022

B’UTYQUIN™ – Sekret piękna egipskich królowych

B’utyQuinTM to standaryzowany, tłoczony na zimno olej z czarnuszki (Nigella sativa seed oil).  Zawiera wysoki poziom tymochinonu (3%), substancji aktywnej, która posiada silne właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne.  Wraz z pozostałymi składnikami B’utyQuinTM tworzy opatentowaną, stabilną kompozycję o znacznie większej biodostępności. 

Olejowi z nasion czarnuszki przypisuje się szereg korzyści dla skóry, w tym działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, detoksykacyjne, antybakteryjne, kontrolę pigmentacji skóry oraz właściwości nawilżające, jak również przyspieszenie gojenia się ran.

Skuteczność surowca została potwierdzona testami in vitro oraz in vivo. Badania kliniczne wykazały, że  stosowanie kremu zawierającego 3% B’utyQuinTM przyczynia się do poprawy wielu oznak starzejącej się skóry. Zauważono zwiększanie nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry oraz jej wyraźne rozświetlenie. 

B’utyQuinTM  doskonale sprawdzi się również w pielęgnacji skóry głowy i włosów. Dzięki udowodnionemu działaniu przeciwgrzybiczemu wobec Malassezia furfur, surowiec wykazuje działanie przeciwłupieżowe oraz redukuje produkcję sebum. Łagodzi zaczerwienienia, zmniejsza łuszczenie i świąd skóry głowy. 
 

Wstecz
Sekret piękna egipskich królowych

NEWS