Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.

Personal Care
ul. Powązkowska 44c
01-797 Warszawa, Polska

Polecamy

Personal Care


26.11.2020

100% NATURALNY KONDYCJONER

GREENQUAT® BT – naturalny, kationowy kondycjoner w ofercie IMPAG

GREENQUAT® BT to opatentowany, naturalny kopolimer o wysokim ładunku kationowym, otrzymywany z buraków cukrowych w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Jest doskonałą, w 100% naturalną, biodegradowalną alternatywą dla syntetycznych składników kondycjonujących (pochodnych chlorku amonu, hydroksypropylotrimonu, silikonów i pochodnych polyquaternium), powszechnie stosowanych w kosmetykach do włosów.

Wielofunkcyjność wyróżnia GREENQUAT® BT spośród innych, dostępnych na rynku, naturalnych kondycjonerów. Surowiec wykazuje udowodnione badaniami działanie nawilżające, wygładzające i kondycjonujące. Zapobiega puszeniu się włosów, ułatwia rozczesywanie, zapewnia ochronę koloru oraz przeciwdziała elektryzowaniu, bez ich obciążania. Zastosowanie GREENQUAT® BT w formulacji poprawia ocenę sensoryczną gotowego produktu.

Składnik nie uczula i nie podrażnia. Dlatego oprócz standardowego zastosowania w szamponach, odżywkach, preparatach myjących i produktach do pielęgnacji ciała, idealnie sprawdzi się również w kosmetykach dla dzieci.

GREENQUAT® BT został opracowany tak, aby poprawiać stabilność i transparentność formulacji zawierających anionowe środki powierzchniowo czynne. Ponadto może być stosowany z niejonowymi, kationowymi surfaktantami i większością polarnych rozpuszczalników, w szerokim zakresie pH oraz w procesach na zimno. Oprócz doskonałych właściwości kondycjonujących w kosmetykach spłukiwanych, GREENQUAT® BT poprawia jakość piany - sprawia, że staje się ona bardziej kremowa, miękka i błyszcząca.

GREENQUAT® BT 

INCI: Polyglyceryl-3 Betaine Acetate
Konserwant: brak
Postać: jasnożółta ciecz
Rekomendowane dozowanie:
0,25 – 0,5 % –jako zamiennik pochodnych silikonów
1 – 5 % –w celu uzyskania kationowego ładunku w produktach detalicznych
do 7%–produkty profesjonalne
COSMOS i  NaTrue: zgodny 
Natural Origin Index (ISO 16128): 100%

Więcej informacji na temat surowca GREENQUAT® BT znajdą Państwo w broszurze (link).

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania bliższych informacji.
 

Wstecz
NULL

NEWS