Logo

Skontaktuj się z nami

IMPAG Chemicals Poland Sp. z o.o.
Personal Care


ul. Grzybowska 4 lok 80
00-131 Warszawa, Polska

Tel : +48 22 418 40 00
Faks : +48 22 418 40 90
info@impag.pl

Polecamy

Personal Care


07.04.2016

Argassential™

Jednakże drzewo arganowe to nie tylko olej, ale także źródło wielu cennych składników, które znajdują zastosowanie w formulacjach kosmetycznych. 

Olej arganowy jest od lat jednym z najpopularniejszych olejów stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Egzotyczne pochodzenie, przyjemna aplikacja oraz dobroczynne działanie na skórę, to czynniki, które wpłynęły na sukces tego produktu. Jednakże drzewo arganowe to nie tylko olej, ale także źródło wielu cennych składników, które znajdują zastosowanie w formulacjach kosmetycznych.

Firma BASF od wielu lat prowadzi badania nad produktami pozyskiwanymi z drzewa arganowego oraz uczestniczy w programie zapewniającym zrównoważone wykorzystanie lasów arganowych i wspierającym miejscową ludność. Efektem tej pracy jest seria produktów, w tym najnowszy, wyciąg z pulpy owocowej ARGASSENTIAL™.

W wyniku zmniejszenia pokładów tkanki tłuszczowej skóra traci swoją jędrność i elastyczność, zmarszczki stają się bardziej widoczne, a owal twarzy się zmienia. Zabiegi chirurgii plastycznej, takie jak iniekcje pozwalają na ograniczenie tych objawów, jednak koszt takiej operacji jest wysoki. Alternatywą do działań chirurga plastyka może stać się produkt z serii arganowej firmy BASF – Argassential™.

ARGASSENTIAL™ to surowiec otrzymywany w w wyniku ekstrakcja z dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. W swoim składzie zawiera zestryfikowane triterpeny takie jak lupeol i amyriny.

Mechanizm działanie produktu opiera się na stymulacji syntezy kolagenu oraz na

ukierunkowaniu procesów starzenia i magazynowania lipidów.

Testy in vitro potwierdziły działanie pobudzające adipogenezę. Dzięki Argassential™ proces różnicowania pre-adipocytów wzrósł o 69%, a ilość gromadzonych lipidów w dojrzałych adipocytach wzrosła o 325%.

Dodatkowo przeprowadzono 3 testy in vivo. Pierwsze badanie kliniczne przeprowadzone na grupie 29 kobiet (typ kaukaski) w wieku 45-60 lat. Panelistki testowały emulsję z 2% zawartością Argassential™ w porównaniu do kremu placebo. Po 56 dniach test potwierdził znaczącą poprawę elastyczności i jędrności skóry. W kolejnym

teście brało udział 20 pań w wieku 36-58 lat, testowano emulsję z 2% Argassential™ i placebo. W wyniku stosowania emulsji z Argassential™ nastąpiło zwiększeniet kanki podskórnej odpowiadającej za modelowanie owalu twarzy np. policzków, które stają się bardziej pełne.